Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Obchodní podmínky

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě www.prinmarket.cz od 1.1. 2014.

Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je:
Josef Macek, 35701 Rotava, IČ: 64373819
a kupujícího (zákazník, spotřebitel).

Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky.
Smluvní vztahy neupravené těmito obchodními podmínkami se řídí občanským zákoníkem
(č. 89/2012 Sb.) a zákonem o ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb.).


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Prodávajícím je:
Josef Macek, ČSL. Armády 389, 35701 Rotava
je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti. Je to podnikatel, který přímo dodává kupujícímu výrobky.

Zákazníkem  internetového obchodu printmarket.cz je kupující.

Adresou pro veškerou komunikaci, řešení reklamací a zasílání zboží zpět je

Josef Macek Printmarket.cz, ČSL. Armády 389, 35701 Rotava, e-mail printmarket@email.cz

Úvodní ustanovení a kupní smlouva
Kupní smlouva vzniká odesláním objednávky kupujícím–spotřebitelem a přijetím objednávky prodávajícím.
Toto přijetí prodávající potvrdí kupujícímu informativním e-mailem.

Na vznik smlouvy však toto potvrzení nemá vliv. Vzniklou smlouvu lze měnit nebo rušit pouze na základě dohody stran nebo na základě zákonných důvodů.

Před zasláním objednávky prodávajícímu je kupujícímu umožněno zkontrolovat a měnit údaje, které do objednávky kupující vložil, a to i s ohledem na možnost kupujícího zjišťovat a opravovat chyby vzniklé při zadávání dat do objednávky.

Objednávku odešle kupující prodávajícímu kliknutím na tlačítko „Dokončit objednávku“.

Zrušení či změnu  objednávky /změna druhu či počtu zboží, kontaktní a doručovací údaje, druhy plateb a dopravy/ je možné provést pouze v případě, pokud ještě nebyla objednávka expedována  a to formou e-mailu na adresu printmarket@email.cz

Uzavřením kupní smlouvy kupující potvrzuje, že se seznámil s obchodními podmínkami, včetně reklamačního řádu, a že s nimi souhlasí.

 

Dodací a platební podmínky

Objednávka je přijata prodávajícím ihned po kliknutí na tlačítko „Dokončit objednávku“. Potvrzení objednávky obdrží kupující obratem na e-mail uvedený v objednávce. Tento e-mail je generován automaticky.

Po překontrolování správnosti údajů a obsahu je objednávka předána k expedici.
Při zjištění nedostatků nebo nepřesností v objednávce / kontaktních údajích/ je kupující kontaktován prodávajícím telefonicky nebo e-mailem.

 

Zboží je dodávané pouze v množství obvyklém pro spotřebu domáctnosti.

Prodávající má právo odstoupit od kupní smlouvy staneli-se plnění nemožné z důvodu nedostatku zboží na skladě.


Kupující má tyto možnosti plateb:
-  dobírkou
-  předem na náš bankovní účet, který je uveden v potvrzené objednávce

Pro dodání objednaného zboží využíváme  - České pošty

Objednávku prodávající expeduje:
- při platbě dobírkou - do 2 pracovních dnů

- při platbě předem na účet -  2 pracovních dnů od obdržení platby

Za všechny dodávky platí kupující dobírkou nebo předem na náš bankovní účet, který je uveden v objednávce. Variabilní symbol je uveden v e-mailem potvrzené objednávce.

Zboží je zasíláno pouze na území České republiky.

Ceník poštovného a balného:

Česká pošta -
doporučená zásilka:
69 Kč při platbě předem na bankovní účet
119 Kč při platbě dobírkou

Právo spotřebitele odstoupit od smlouvy

Pokud je kupní smlouva uzavřena pomocí prostředků komunikace na dálku (v internetovém obchodě), má spotřebitel v souladu s § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo bez udání důvodu odstoupit od smlouvy do 14-ti dnů od převzetí zboží (v případě, že předmětem kupní smlouvy je několik druhů zboží nebo dodání několika částí, běží tato lhůta ode dne převzetí poslední dodávky zboží).

V případě, že chce spotřebitel odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dnů, kontaktuje prodávajícího e-mailem na adresu printmarket@email.cz že odstupuje od smlouvy, nejlépe s uvedením čísla objednávky, data nákupu a čísla účtu pro vrácení peněz.

  • Od kupní smlouvy je možné odstoupit do 14-ti kalendářních dnů.
  • Lhůta 14 dnů začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží.
  • Končí-li lhůta o víkendu nebo ve svátek, jako poslední den lhůty je brán nejbližší následující pracovní den.
  • Odstoupení od kupní smlouvy musí být dodavateli odesláno nejpozději v poslední den 14-ti denní lhůty.
  • Zboží nemusí být vráceno v originálním obalu, avšak dodavatel má právo na úhradu nákladů spojených s uvedením zboží do původního stavu.
  • Je možné vrátit i zboží použité, avšak dodavatel má opět právo na úhradu nákladů spojených s uvedením zboží do původního stavu. Tyto náklady mohou teoreticky dosáhnout i plné ceny zboží.
  • Peníze vrátíme nejpozději do 14-ti kalendářních dnů od odstoupení od smlouvy, ne však dříve, než obdržíme vracené zboží (případně než prokážete, že vracené zboží nám již bylo odesláno).

Ochrana osobních údajů

Informace o zákaznících jsou uchovávány v souladu s platnými zákony České republiky, zejména se zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. ve znění pozdějších dodatků a předpisů.
Kupující uzavřením smlouvy souhlasí se zpracováním a shromažďováním svých osobních údajů v databázi prodávajícího po úspěšném splnění smlouvy a to až do doby jeho písemného vyjádření nesouhlasu s tímto zpracováním.

Kupující má právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu včetně dalších zákonných práv k těmto údajům. Osobní údaje je možno na základě písemné žádosti zákazníka odstranit z databáze. Osobní údaje zákazníků jsou plně zabezpečeny proti zneužití. Osobní údaje zákazníků dodavatel nepředává žádné další osobě. Výjimku představují externí dopravci, kterým jsou osobní údaje zákazníků předávány v minimálním rozsahu, který je nutný pro doručení zboží.